Kartki pocztowe są bardzo popularne. Korzysta się z nich najczęściej w okresie przedświątecznym, kiedy wysyła się życzenia wszystkim swoim znajomym oraz oczywiście rodzinie. Pocztówki są powszechnie wykorzystywane także w okresie wakacyjnym. Niemal we wszystkich miejscowościach turystycznych dostępne są kartki pocztowe, na których jednej stronie widnieją zdjęcia lub grafiki przedstawiające najważniejsze miejscowe atrakcje turystyczne, na drugiej zaś stronie wydrukowane jest odpowiednie miejsce do wpisania adresu osoby, do której pocztówka ma być wysłana.

6165448378_a40a72291c_oWszyscy wiedzą przecież, że funkcją takich pocztówek jest właśnie to, że umieszcza się na jej tyle pozdrowienia z podróży czy z urlopu i wysyła do tych, którzy nam są szczególnie bliscy.

Ten niewielki gest sprawia, że nasi bliscy mają poczucie, iż o nich myślimy w trakcie wypoczynkowego wyjazdu. Oczywiście nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że druk pocztówek musi być przygotowany przez odpowiednią drukarnię. Przede wszystkim musi być to drukarnia, która dysponuje odpowiednim sprzętem. Trzeba przecież pamiętać, że w przypadku pocztówek duże znaczenie ma ich jakość. Zwłaszcza, jeśli 9914417914_4ac5f67434_ochodzi o pocztówki, na których jednej stronie widnieje zdjęcie lub kolaż stworzony z różnego rodzaju zdjęć i grafik. Z tego powodu drukowaniem pocztówek może się zająć jedynie taka drukarnia, która jest w stanie drukować wysokiej jakości zdjęcia. Ponadto zdjęcia te musza być wydrukowane na papierze odpornym na działanie wody. Chodzi o to, by krople deszczu, które mogą spaść na pocztówkę w trakcie jej doręczania czy przewozu, nie uszkodziły jej zbytnio.

Czym charakteryzuje się druk kartek pocztowych?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *